Edytor Prawa Miejscowego  ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA       PLAN BUDYNKU 
WYSZUKAJ:   

Przejrzysta Polska
Strona rozbudowana w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego
Strona rozbudowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

2007-08-27
Dożynki Powiatowe Kraśniczyn 2007
 

W dniu 26 sierpnia 2007r. w Kraśniczynie odbyły się obchody Powiatowego Święta Plonów. Uroczystości rozpoczęto okolicznościową Mszą Świętą w intencji rolników, której przewodniczył ks. Marian Dwornicki z Żułowa.

Następnie rozpoczęto część obrzędową: przez bramę dożynkową  wniesiono wieńce reprezentujące: Powiat, poszczególne Gminy z terenu naszego powiatu, oraz Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną w Zagrodzie. Po czym  po przepięknej inscenizacji przygotowanej przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie, w wykonaniu młodzieży z Polski i Ukrainy, Starostowie Dożynek Pani Małgorzata Wronka z Bończy i Pan Adam Grzesiuk z Chełmca złożyli na ręce Starosty Krasnostawskiego Janusza Szpaka i Wójta Gminy Kraśniczyn Jana Chorągiewicza dożynkowy Bochen Chleba. Starostowie prosili włodarzy Powiatu i Gminy by sprawiedliwie ten Chleb rozdzielić „Tak by Wszystkim wystarczyło”. W obrzędzie dożynkowym uczestniczyli także goście z Ukrainy i delegacja z Przewodniczącym Rejonu Łuckiego Bohdanem Prusem na czele złożyła na ręce Starosty Janusza Szpaka i Wójta Jana Chorągiewicza wspaniały dożynkowy Korowaj.

Następnie Starosta Krasnostawski Janusz Szpak wygłosił przemówienie, w którym podziękował Rolnikom za zebrane plony oraz życzył Wszystkim udanej zabawy na tegorocznych dożynkach. Po Staroście głos zabierali inni zaproszeni Goście.

Tradycyjnie odbył się również konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”, w którym zwyciężył wieniec z Gminy Kraśniczyn przed ex aequo wieńcami RSP Zagroda i Gminy Siennica Różana, trzecie miejsce zajął wieniec z Gminy Rudnik. Nagrody w konkursie wieńców wręczył Wicestarosta Powiatu Krasnystaw Andrzej Kmicic.
W części artystycznej obecni na uroczystościach dożynkowych mogli zobaczyć wykonawców takich jak:

  • Zespół Pieśni i Tańca UMCS z Lublina
  • „Biesiada Cygańska” – koncert zespołu „La Gitarra” z solistką Eleną Rutkowską
  • Koncert grupy „Hetmańscy Sarmaci”
  • Występ Zespołu Folklorystycznego z Ukrainy
  • Występy „Kabaretu Drzazga” z Żółkiewki oraz innych zespołów z tereny powiatu
  • Imprezę zakończyła zabawa taneczna przy zespole „Syndrom”

Uroczystości dożynkowe uświetnili swoją obecnością: Posłowie na Sejm RP Beata Mazurek i Henryk Młynarczyk, Radna Sejmiku Województwa lubelskiego Ewa Panasiuk, Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, Wicestarosta Andrzej Kmicic, Radni Powiatowi na czele z Przewodniczącym Markiem Nowosadzkim, Wójtowie, Burmistrz, oraz Przewodniczący Rad Gmin i Miasta z terenu powiatu, delegacja z Ukrainy na czele z Przewodniczącym Rejonu Łuckiego Bohdanem Prusem oraz inni zaproszeni Goście.

Opracowanie: JZ
WSTECZwersja do wydruku wersja do wydruku


© 2003-2015 by Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Liczba odsłon: 7339521