Edytor Prawa Miejscowego  ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA       PLAN BUDYNKU 
WYSZUKAJ:   

Przejrzysta Polska
Strona rozbudowana w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego
Strona rozbudowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

2014-01-31
Dobra praca prewencji równa się mniej pożarów
 

W bieżącym roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej zorganizowała wyjazdową naradę podsumowującą działania w 2013r w Małochwieju Dużym. Zawodowi strażacy przygotowali to spotkanie wspólnie z Zarządem Powiatowym OSP RP.

Na zaproszenie organizatorów przybył zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie brygadier Gustaw Włodarczyk. Ponadto w naradzie wzięli udział: Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, wicestarosta Henryk Czerniej, Komendant Powiatowy PSP w Krasnymstawie Dariusz Pylak, zastępca komendanta Zbigniew Bojarczuk,  Zbigniew Ostrowski -wiceprezes ZP OSP RP w Krasnymstawie, ks. Henryk Kozyra – kapelan służb mundurowych, zastępca komendanta powiatowego policji Ireneusz Wojewoda, prezes krasnostawskich kupców i przedsiębiorców Lech Berezowski. Nie zabrakło także wójtów z terenu powiatu: Janusza Korczyńskiego, Małgorzaty Sapiechy, Jana Kuchty oraz przewodniczącego Rady Gminy w Krasnymstawie  Leszka Szeniaka. Obecni byli druhowie, przedstawiciele wszystkich gmin z terenu powiatu.

Na wstępie starosta Janusz Szpak zrelacjonował działania strażaków ochotników w minionym roku, a  następnie komendant Dariusz Pylak wraz z Adamem Niemczykiem i Tomaszem Ściepko
w formie prezentacji przedstawili główne zadania operacyjne realizowane na terenie powiatu w roku 2012.

Na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Krasnymstawie w 2013r. zanotowano 167 pożarów, 461 innych miejscowych zagrożeń i 9 alarmów fałszywych. W odniesieniu do 2012r. o 87 zmniejszyła się liczba pożarów, a także o 8 liczba alarmów fałszywych. Natomiast, o 7 wzrosła liczba innych zagrożeń.

Najwięcej interwencji zanotowano w kwietniu – 85 i sierpniu – 78.
Największy spadek ilości zdarzeń (procentowo) miał miejsce na terenie gmin: Kraśniczyn i Izbica, natomiast w gminach Żółkiewka i Fajsławice zanotowano wzrost o blisko 25%.

Gmnina

2012

2013

Fajsławice

33

43

Gorzków

28

23

Izbica

77

52

Krasnystaw miasto

274

234

Krasnystaw gmina

101

99

Kraśniczyn

54

33

Łopiennik Górny

27

23

Rudnik

36

31

Siennica Różana

59

51

Żółkiewka

36

48

Pośród osób zabierających głos warto odnotować wystąpienie druha Ryszarda Stasiuka, który zwrócił uwagę jak pozytywne zmiany zaszły w ostatnich latach w poszczególnych jednostkach OSP. Mówił o nowych wozach bojowych, o nowoczesnym wyposażeniu, a także o wszechstronnych szkoleniach, które przechodzą młodzi druhowie.

Na zakończenie bryg.  Gustaw Włodarczyk poinformował, że istnieje propozycja aby przypadające w tym roku Wojewódzkie Zawody Pożarnicze odbyły się właśnie w Krasnymstawie, co byłoby dużym wyróżnieniem, chociażby z uwagi na fakt, ze cztery lata temu miejscem zawodów była również stolica naszego powiatu.
Opracowanie: Sławomir Kamiński
WSTECZwersja do wydruku wersja do wydruku


© 2003-2015 by Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. Wszelkie prawa zastrzeżone!
Liczba odsłon: 7312068